Всенічне бдіння напередодні Хрестопоклонної неділі Великого посту

6 квітня 2024 року, напередодні Неділі третьої Великого посту, Хрестопоклонної, напередодні свята Благовіщення Пресвятої Богородиці у нашому монастирі було звершено всенічне бдіння. Святкове богослужіння очолив намісник обителі у співслужінні духовенства монастиря.

На Утрені після Великого славослів’я було звершено винесення Хреста і поклоніння йому зі співом молитви: «Хресту Твоєму поклоняємося, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо».

Поклоніння Хресту було встановлено в давнину для підтримання в середині посту духовних сил вірян. Воно нагадує про те, що саме Хрест є головною зброєю нашого спасіння. Хрест — символ не тільки спокутної смерті Христа, але також — і Його славного Воскресіння, яке відкрило шлях до раю всім, хто готовий слідувати за Христом.

Крім того, цьогоріч на Хрестопоклонну неділю припало свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, тому в богослужінні поєднуються піснеспіви свята і Тріоді Пісної. Це буває досить рідко, наступного разу такий збіг за православною пасхалією випадає на 2097 рік.