Божественна Літургія у Хрестопоклонну Неділю Великого посту, свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

Божественна Літургія у Хрестопоклонну Неділю Великого посту, свято Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квiтня, у Хрестопоклонну Неділю Великого посту, в день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, намісник монастиря архімандрит Нестор очолив ранню Божественну Літургію у співслужінні священнослужителів з числа братії монастиря.

На сугубій єктенії, після прочитання Євангелія підносилися молитви за мир в Україні.

Насамкінець отець Нестор звернувся до присутніх зі словом проповіді, і преподав благословення.

З Євангелія від Луки ми дізнаємося, що трохи більше ніж два тисячоліття тому в маленькому палестинському містечку Назареті сталася подія, що перевершує наше розуміння, — природа Бога з’єдналася з природою людини.
Постараємося лише зрозуміти головне: те, що займає кілька рядків євангельської розповіді, готувалося всією історією старозавітного людства, і в діалозі ангела і Діви Марії ця історія набула свого сенсу і довгоочікуваного завершення. Старий заповіт (що означає буквально «давній союз», «старий договір») Бога з людиною, що мав характер підготовчий і тимчасовий, відтепер змінюється Новим Союзом з усім людством і на всі часи.
«Сьогодні — початок нашого спасіння…», — співається за богослужінням. Продовженням його стане земне життя Боголюдини Ісуса Христа — «Другого Адама», а завершенням — Таємна вечеря, Голгофа, вигук «Звершилося!», сходження до Пекла, Триденне Воскресіння, Вознесіння і сидіння «праворуч Отця».