Всенічне бдіння напередодні Неділі четвертої Великого поста

Увечері 13 квітня, напередодні Неділі четвертої святої Чотиридесятниці, дня памʼяті прп. Іоанна Ліствічника, архімандрит Нестор очолив всенічне бдіння.
За вечірнім богослужінням Отцю Намісникові співслужили братія обителі у священному сані. Після полієлею ієромонах Даниїл помазав учасників богослужіння благословенним єлеєм.

У Богослужінні четвертого тижня Великого посту св. Церква пропонує нам високий приклад посницького житія в особі пр. Іоанна Ліствичника, який написав твір, де він показав сходинку або порядок добрих діянь, які приводять нас до Престолу Божого.
Найвеличніший з подвижників благочестя, пр. Іоанн не тільки сам досяг висоти духовної досконалості, а й іншим залишив керівництво для їхнього духовного життя, написавши душевно-рятівний твір « Лествицю», де представив 30 ступенів духовного сходження від досконалості до досконалості. У « Лествиці» описується боротьба подвижника благочестя з такими пороками і пристрастями (обжерливість, блуд, сріблолюбство, гордість, марнославство, гнів та ін.), які однаково притаманні і ченцю, і мирянину. Разом із цим «Ліствиця» керує до виховання чеснот, обов’язкових для християн (наприклад, лагідність, цнотливість, терпіння, смиренність, молитва та ін.). Зображуючи шлях поступового сходження до моральної досконалості, « Лествиця» є вірним і надійним керівництвом до духовного життя для тих, хто ревнує до благочестя і спасіння душі.