Божественна Літургія в неділю 7-му після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору

Сьогодні 16 червня, у неділю 7-му після Пасхи, святих отців I Вселенського Собору, у нашому монастирі було звершено дві Божественні Літургії. 

   Першу літургію очолив священноархімандрит обителі, Високопреосвященніший Онуфрій, митрополит Харківський і Богодухівський у співслужінні духовенства монастиря.
   Після закінчення прощальної бесіди, безпосередньо слідом за нею, коли, за припущенням деяких тлумачів, Господь з учнями, ідучи до Гефсиманії, дійшов уже до потоку Кедронського, Він перед переходом через нього вимовив вголос учнів Своїх урочисту молитву до Бога Отця. Ця молитва називається звичайно Первосвященицькою, бо в ній Господь молиться Богу Отцю, як Великий Архієрей, що Сам Себе приносить у жертву, яка має велике неосяжне значення для всього світу. «Отче, прииде час: прослави Сына Твоего, да и Сын Твой прославит Тя» – таким урочистим восклицанням починає Господь цю молитву: “Настав час Моїх страждань: дай Мені проявити в цей час усю силу любові Моєї до Тебе і до створеного Тобою світу, щоб через майбутній Мені подвиг іскуплення людства явилася слава Твоя”.