Божественна літургія в неділю 1-шу Великого посту. Торжество православ’я

У першу неділю Великого посту Православна Церква молитовно святкує Торжество Православ’я — торжество Церкви над усіма єресями і розколами, що коли-небудь існували.
Цього дня в нашому монастирі було відслужено дві Божественні літургії, пізню з яких очолив отець-намісник. 

На сугубій єктенії прозвучали прохання про мир в Україні.                                               Після відпусту літургії було звершено чин Торжества Православ’я.
Сьогодні, в першу неділю Великого посту, ми чуємо Святе Євангеліє, яке оповідає нам про те, як різними шляхами люди приходять до Господа Бога. Два учні, Филип і Нафанаїл, майбутні апостоли Христові, міркують між собою про те, хто Він — Ісус із Назарету? Нафанаїл висловлює сумнів, Филип каже йому: «Піди й подивися» (Ін. 1, 45, 46). Дорогі брати і сестри! «Піди й подивися», — каже Филип Нафанаїл. Це Господь через Слово Боже говорить нашим душам, які часом ще сумніваються в необхідності життя з Богом. Для того, щоб зрозуміти, що це значить, треба нам піти й подивитися та доторкнутися до спасительної Церкви Христової, яка дає нам можливість цього спасіння. Перевірити на собі, на своїй власній душі. Перш ніж говорити про піст, нам треба спробувати самим пройти цей терен посту, постуючи і тілесно, і духовно. Піти і подивитись, і тоді ми самі на собі відчуємо, і вже, як каже пророк, не треба буде нас навчати, бо Дух Святий у нас буде вже говорити, не треба буде нам пояснювати необхідність духовного посту; якщо наші душі відчують це, вони будуть до цього прагнути.