Божественна Літургія в день свята Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа

Вранці 13 червня, в день двунадесятого свята, Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, в нашому монастирі було звершено дві божественні літургії. 

Під час богослужіння молилися за мир в Україні. Після відпусту Божественної літургії духовенство звершило славлення святу.
Зійшовши з небес на землю у Своєму Втіленні, Господь завершує Своє служіння, і тепер повертається на небо, щоб завжди перебувати там.
Кого Господь обирає бути свідком Свого вознесіння? Тих, кому Він з’явився після Свого воскресіння. «І, піднявши руки Свої, Він благословив їх». Він прощається з ними, даруючи їм Свою любов. Він залишає позаду Себе благословення. Він благословляє їх, щоб показати їм, що, полюбив тих, хто з Ним у світі, Він полюбив їх до кінця. «І коли благословляв, став віддалятися від них». Це означає, що після Його прощання з ними не припиниться Його благословення. Він почав благословляти їх на землі, і на небо Він сходить, продовжуючи благословляти їх.
«Він став відділятися від них». Він показує нам шлях. Той, Хто любить нас і молиться за нас, і просвіщає нас, повинен залишити нас. Хто знав Його по плоті, вже не будуть так знати Його. «Він став відокремлюватися від них і підноситися на небо». Не було потреби ні у вогняній колісниці, ні у вогняних конях, — Він знав шлях.
При вознесенні Господа учні вклонилися Йому. Хмара, що прийняла Його і розлучила Його з ними, не могла затулити їх від Нього. «Вони повернулися в Єрусалим» з великою радістю. Вони прийшли в Єрусалим, і залишалися в ньому, прославляючи Бога. З ними сталася чудова зміна. Коли Христос сказав їм на Таємній Вечері, що йде від них, їхні серця сповнилися смутку. А тепер — великою радістю. Вони перебувають у безперестанній молитві, в очікуванні виконання Отчої обітниці. Вони постійно перебувають у Храмі, подібно до їхнього Божественного Учителя, коли Він був у Єрусалимі. Старозавітні храмові жертви скасовані Христовою жертвою, і поки вони готують свої душі до прийняття Святого Духа, щоб повідомити всьому людському роду звістку про спасіння, — Хрестом Христовим, Його воскресінням і вознесінням.