Monthly Archives: Березень 2025

Божественна літургія в Неділю 4-ту Великого посту

Вранці 23 березня, в Неділю 4-ту Великого посту, день памʼяті преподобного Іоанна Ліствичника та преподобного Олексія, чоловіка Божого, в нашому монастирі було відслужено дві Божественні літургії. Першу Божественну літургію очолив намісник обителі у співслужінні братії монастиря.
Під час Богослужіння підносилися прохання та молитва за мир в Україні.

Всенічне бдіння напередодні Неділі 4-ї Великого посту

29 березня, напередодні Неділі 4-ї Великого посту та дня памʼяті преподобного Іоанна Ліствичника та преподобного Олексія, чоловіка Божого, намісник нашої обителі очолив всеношну у співслужінні братії обителі.

Богослужіння в суботу Хрестопоклонної седмиці Великого посту

У суботи 2-го, 3-го і 4-го тижня Святої Чотиридесятниці Церква запрошує своїх чад до загального моління за померлих.

(Ін. 5:24-30)
«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло — у воскресіння суду» (Ін. 5:29). Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожна в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть. Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші — діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла — і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства. Бог — життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

Літургія Передосвячених Дарів у середу Хрестопоклонної седмиці

26 березня, у середу Хрестопоклонної седмиці Святої Чотиридесятниці, у Хрестовоздвиженському храмі монастиря було звершено Божественну Літургію Передосвячених Дарів. За читанням часів було прочитано Євангелія від Марка. На сугубій єктенії були піднесені молитви про дарування миру і тиші на землі нашій.

Євангеліє св. ап. Марка міститься розповідь про життя Ісуса Христа від часу явлення на діло проповіді Іоанна, Предтечі Його, до вознесіння. Св. євангеліст писав своє Євангеліє для того, щоб затвердити в читачах віру в Христа, як Сина Божого, і Євангеліє його представляє хоч і коротке, коротше за інші, але ясне і виразне зображення діяльності Христа Спасителя, у сильних нарисах, сповнених життя й енергії, що справляють глибоке й сильне враження на читачів.Євангелістові Марку засвоюється символ лева, тому що він починає своє Євангеліє оповіданням про життя і проповідь Предтечі Христового Іоанна в пустелі, оселі левів.